"Geleceği belirlemek istiyorsan, geçmişi incele."
Konfüçyüs

Kerem L. Kepkep
Yönetici Direktör
1997 yılından bu yana yönetim danışmanlığı yapmaktadır.  Orta boy işletmeler ve aile şirketlerinde strateji, organizasyon ve yeniden yapılandırma projelerinde uzmanlaşmıştır.  Karlılık artışı sağlamak ve etkili bir organizasyon yapısı kurmak için stratejik ve operasyonel konularda üst düzey yöneticilere destek vermektedir.
AllianceOptima, 2005 yılında, işletmelere finansal, operasyonel ve organizasyonel hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmak için kuruldu.
2005 yılında AllianceOptima'yı kurmadan önce, New York ve Boston'da dünyanın ileri gelen danışmanlık firmalarında çalıştı.  Mitchell Madison Group ve Mercer Management Consulting'de, Xerox, Prudential, American Express gibi Fortune 100 şirketleri dahil birçok firmanın stratejik ve operasyonel danışmanlık projelerine katıldı ve yönetti.
Sıfırdan bir şirket kurma, geliştirme ve işletme konusunda, Willis,Stein & Partners ve American Express'in yatırımcı oldukları, daha sonra Emptoris tarafından satın alınan Zeborg'da geniş deneyim kazandı.  Zeborg'da üst düzey yönetimle birlikte firmanın işletme altyapısını kurdu ve yönetti.
University of Pennsylvania'dan, Sistem Mühendisliği/Operasyon Yönetimi dalında yüksek lisans, Sistem Mühendisliği ve Elektronik Mühendisliği dallarında çift lisans derecelerini aldı.  Ekonomi lisans derecesi için Wharton School'da gerekli dersleri tamamladı.  İstanbul Alman Lisesi mezunu olan Kepkep, İngilizce ve Almanca bilmektedir.
Girişimciler, firma sahipleri ve üst düzey yöneticilerle çalışıyoruz.  Çoğu müşterimiz kendilerini destekleyecek, ama yeri gelince de eleştirecek bir danışmanla çalışmak istiyorlar.  İşletmeleriyle gurur duyuyorlar, ancak sürekli gelişim fırsatlarını gözlüyorlar.  Yalnızca sorunları çözmek onları tatmin etmiyor - olası riskleri öngörüp ortadan kaldırmak istiyorlar.
Müşterilerimize strateji süreci boyunca yol gösteriyor, önemli konulara odaklanmalarına yardımcı oluyoruz. Daha iyi kararlar vermelerini, hareket planları yaratmalarını ve onları gerçekleştirmelerini sağlıyoruz.
Kendimizi müşterimizin yerine koyuyor ve olaylara işletmenin sahibiymiş gibi bakıyoruz.  Müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve isteklerini keşfediyor, doğru soruları soruyor, ve sonra birlikte sonuç elde etmek için çalışıyoruz.
Asla "standart" çözümlerle yetinmiyoruz.  Her müşterimiz için ayrı bir yaklaşım ve ayrı çözümler getiriyoruz.  Müşterilerimizin deneyimlerini kendi bilgi ve deneyimimizle birleştirerek en doğru çözümlere ulaşıyoruz.
©2012 AllianceOptima-KLK